کد خبر : 205
تاریخ انتشار : یکشنبه 15 مرداد 1402 - 15:09

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری گفت:؛

برای تمامی پروژه‌های لرستان پیوست رسانه‌ای تهیه شود

برای تمامی پروژه‌های لرستان پیوست رسانه‌ای تهیه شود
معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری لرستان بر مردمی کردن جریان خبری تاکید کرد.؛

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما، احسان یاوری ظهر امروز در جلسه شورای اطلاع رسانی لرستان با اشاره به اهمیت موضوع اطلاع‌رسانی، عرصه رسانه را به نوعی عرصه نبرد دانست و عنوان کرد: همان‌طور که در زمان حمله فیزیکی دشمن با تمام قوا برای مقابله تجهیز می‌شویم، در این عرصه نیز برای مقابله با هجمه‌های دشمن باید تجهیز شویم.

وی خاطرنشان کرد: امروزه عرصه رسانه، عرصه آرایش جنگی است و سربازان و نیروهایی که در این عرصه فعالیت می‌کنند، رزمندگانی هستند که در این جبهه سنگین که ممکن است آسیب‌های این جبهه بیش از آسیب‌های جنگ سخت باشد.

معاون سیاسی استانداری لرستان با بیان ایکه در جنگ سخت وقتی با حمله دشمن مواجه می‌شویم بدنه اجتماعی جامعه به‌هم پیوسته‌تر می‌شود، افزود: هر قدر حمله دشمن سنگین‌تر می‌شود، اقشار مختلف مردم به هم‌پیوسته‌تر می‌شوند، همچنان که در جنگ هشت ساله دفاع مقدس دیدیم هرجا فشار دشمن بیشتر می‌شد مردم بیشتر در کنار هم قرار می‌گرفتند.

یاوری بیان کرد: در جنگ نرم و جنگ شناختی هر چقدر فشار علیه مردم بیشتر شود، انسجام و اتحاد میان مردم کمتر می‌شود و زمانی که عملیات رسانه‌ای رسانه‌های معاند بیشتر می‌شود، سرمایه اجتماعی کاهش پیدا می‌کند.

وی با تاکید بر اهمیت جلسات شورای اطلاع‌رسانی استان، گفت: تعلل مدیران عضو برای عدم حضور و یا تاخیر در جلسات قابل پذیرش نیست.

یاوری بر اهمیت محور وحدت بین نیروهای جریان انقلاب تاکید کرد و افزود: انتقادهای سازنده در پشیبرد امور موثر خواهد بود و وجود هم‌افزایی میان نیروهای انقلابی یکی از موضوعاتی است که باید اعضای شورای اطلاع‌رسانی نسبت به آن اهتمام داشته باشند که محور وحدت که همان نظام اسلامی است نمود بیشتری داشته باشد.

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری لرستان بر مردمی کردن جریان خبری تاکید کرد و افزود: در سیاست‌های ابلاغی دولت بر این اصل نیز تاکید شده که گروه‌های مردمی در جریان رسانه‌ای و گفتمان فرهنگی می‌توانند بسیار اثرگذار باشند.

یاوری با اشاره به اینکه دستاوردهای دولت لزوماً پرداخت اعتبار پروژه‌های عمرانی نیست و تسهیلگری نیز می‌باشد، عنوان کرد: دستاوردهایی که منجر به بالا بردن رضایتمندی میان مردم شود، نیز می‌تواند به عنوان دستاورد برای دولت در نظر گرفته شود، چرا که مردم همدلی میان مسئولان را نیز می‌خواهند.

معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استانداری لرستان با تاکید بر اهمیت پیوست رسانه‌ای برای پروژه‌های عمرانی، فرهنگی، اقتصادی و خدماتی لرستان، عنوان کرد: تدابیری در نظر گرفته شود که تصویب پروژه‌ها در شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان منوط به پیوست رسانه‌ای باشد که این پیوست به تایید شورای اطلاع‌رسانی استان برسد.

وی با بیان اینکه قالب‌های نو اطلاع‌رسانی باید طراحی شوند تاکید کرد: در قالب ایجاد اتاق نخبگانی از سوی دستگاه‌های اجرایی قالب‌های نو و براساس بوم لرستان در حوزه اطلاع‌رسانی ایجاد شود.

تهیه پیوست رسانه‌ای برای تمام پروژه‌های عمرانی، فرهنگی، خدماتی، تهیه و تولید محتوای مناسب برای رسانه‌ها که بتوانند در قالب‌های مختلف مورد استفاده قرار دهند، هم‌افزایی و هماهنگی بیشتر دستگاه‌های فرهنگی، خبری و اطلاع‌رسانی در موضوع اطلاع‌رسانی‌های هفته دولت از جمله مصوبات این جلسه بود.

* خبرنگار: امیر رضا قاسمی نیایی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

پوسته وردپرس