شماره : 374
2 / 9 / 1402 - 22:37

رئیس گروه فرهنگی، مطبوعات و رسانه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شد

با حکم مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، رئیس گروه فرهنگی، مطبوعات و رسانه های این دستگاه منصوب شد.؛

به گزارش گفتار ما، طی حکمی از سوی اعظم روانشاد مدیرکل ارشاد استان؛ کوکب بیرانوند بعنوان مسئول گروه فرهنگی، مطبوعات و رسانه های این اداره منصوب شد.
گفتنی است؛ بیرانوند از کارمندان باسابقه در امور کتابخانه ها و رئیس کتابخانه های شهرستان خرم آباد، کارشناس فرهنگی و مسئول مطبوعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده است.

* خبرنگار: غلامرضا محمودی

ثبت شده در سایت گفتار ما طی شماره 374 توسط admin و در روز پنجشنبه ۲ آذر ۱۴۰۲ ساعت 22:37:21
© Copyright 2023 http://goftarema.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 333
29 / 8 / 1402 - 15:08

آیین رونمایی کتاب از «ژان» زندگی نامه داستانی شهید حاج اصغر زندلشنی، فرمانده محور عملیات لشکر ۵۶ ابوالفضل

آیین رو نمایی کتاب « ژان » زندگی نامه داستانی شهید حاج اصغر زندلشنی فرمانده گردان محرم ،فرمانده محور عملیات لشکر ۵۶ ابوالفضل، ( فاتح شاخ شمیران ) ساعت ۱۰/۳۰ دقیقه صبح روز دوشنبه با همکاری مسئولین کتابخانه پیامبر اعظم، مسئولین شهرداری، شورای شهر، شرکت عمران، هنرمندان و اعضای کتابخانه پرند و رئیس کتابخانه های رباط کریم، در فضایی معنوی برگزار گردید.در این مراسم خدایار آزادی نویسنده کتاب شرح مفصلی در باره شخصیت حاج اصغر ارائه داد. پس از آن منقد مراسم آقای محسنی به تحلیل کتاب پرداخت. در ادامه رونمایی کتاب و امضا لوح یادبود توسط مسئولین شهر پرند انجام شد.در این مراسم با اهدا لوح تقدیر از نویسنده کتاب تجلیل به عمل آمد. در خاتمه کتاب با امضای نویسنده به حاضرین اهداگردید. شایان ذکر است کتاب ژان در آبان ماه ۱۴۰۲ با همکاری بنیاد حفظ آثار، توسط « انتشارات هاویر» لرستان به زیور چاپ آراسته شد.؛

 

ثبت شده در سایت گفتار ما طی شماره 333 توسط admin و در روز دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ساعت 15:08:57
© Copyright 2023 http://goftarema.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 362
6 / 8 / 1402 - 13:07

گزارش تصویری کنگره بزرگداشت ۶۵۵۵ شهید لرستان

ثبت شده در سایت گفتار ما طی شماره 362 توسط admin و در روز شنبه ۶ آبان ۱۴۰۲ ساعت 13:07:54
© Copyright 2023 http://goftarema.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 325
29 / 7 / 1402 - 14:46

گزارش تصویری فعالیت های هفته کتاب در شهرستان پلدختر

ثبت شده در سایت گفتار ما طی شماره 325 توسط admin و در روز شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۲ ساعت 14:46:48
© Copyright 2023 http://goftarema.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 284
14 / 7 / 1402 - 14:23

استاندار لرستان گفت:؛

ریاست جمهوری در سفر به استان مصمم بر آزادسازی حریم قلعه فلک‌الافلاک بود

استاندار لرستان با بیان اینکه ریاست جمهوری در سفر به استان مصمم بر آزادسازی حریم قلعه فلک‌الافلاک بود، افزود: بخشی از این موضوع مربوط به مجموعه سپاه استان است که به شکل‌های مختلفی همکاری‌های لازم انجام گرفته است.؛

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما، فرهاد زیویار ظهر امروز در حاشیه تخریب برخی مغازه‌های اطراف قلعه فلک‌الافلاک در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: قلعه از جمله سرمایه‌های اساسی لرستان و حتی کشور محسوب می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: در دولت‌های گذشته تلاش‌های بسیاری جهت آزادسازی حریم قلعه انجام شد.

استاندار لرستان با بیان اینکه ریاست جمهوری در سفر به استان مصمم بر آزادسازی حریم قلعه فلک‌الافلاک بود، افزود: بخشی از این موضوع مربوط به مجموعه سپاه استان است که به شکل‌های مختلفی همکاری‌های لازم انجام گرفته است.

زیویار بیان کرد: دولت تعهداتی به سپاه دارد که به محض اجرایی شدن در آینده نزدیک شاهد آزادسازی حریم قلعه در این بخش نیز خواهیم شد.

وی ادامه داد: دوشنبه هفته آینده نیز جلسه‌ای با همین موضوع در تهران و با وزیر راه و شهرسازی و دستگاه‌های ذیربط برای تحقق دستور ریاست جمهوری داریم.

استاندار لرستان با اشاره به تخریب برخی مغازه‌های حریم قلعه، تصریح کرد: این بخش در اختیار کسبه‌ای است که یک به یک و با اعتبارات استانی مغازه‌های آن ها تملک و خریداری می‌شود، ضمن اینکه حداکثر تا یکسال آینده این حریم کاملا آزاد خواهد شد.

* خبرنگار: امیر رضا قاسمی نیایی

ثبت شده در سایت گفتار ما طی شماره 284 توسط admin و در روز جمعه ۱۴ مهر ۱۴۰۲ ساعت 14:23:09
© Copyright 2023 http://goftarema.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 253
13 / 7 / 1402 - 15:26

استاندار لرستان در مراسم تجلیل از رتبه‌های برتر آزمون سراسری ۱۴۰۲ گفت: ؛

هنر اصلی تقویت باور توانستن و اثرگذاری است

استاندار لرستان گفت: در وجود همه افراد توانایی‌ها و استعدادهایی وجود دارد، اما هنر اصلی این است که این باور توانستن و اثرگذاری را تقویت کنیم.؛

به گزارش خبرنگار گفتار ما، فرهاد زیویار عصر امروز در مراسم تجلیل از رتبه‌های برتر آزمون سراسری ۱۴۰۲ و برگزیدگان جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویی با اشاره به اینکه نخبگان باید اول قدرشناس و اثر گذار باشند، اظهار کرد: آنچه باعث موفقیت دانش‌‌آموزان در کسب رتبه های تک رقمی و دورقمی در کنکور شده در گام نخست تلاش والدین و معلمان بوده است.

وی افزود: تلاش والدین و معلمان در کنار باور و تلاش این دانش آموزان باعث شده که آنها در مسیر اثرگذاری و ریل اول نخبگی قرار بگیرند.

استاندار لرستان گفت: در وجود همه افراد توانایی‌ها و استعدادهایی وجود دارد، اما هنر اصلی این است که این باور توانستن و اثرگذاری را تقویت کنیم.

زیویار با اشاره به اینکه نخبگان کسانی هستند که استعدادهایی داشته و متوجه آن شده‌اند، اظهار کرد: این جاده زمانی به مقصد نهایی می‌رسد که در کنار آن تعهد وجود داشته باشد و این توانایی و استعداد به نحوی ابراز شود.

وی به صعود ۶ پله‌ای شاخص معدل کتبی اشاره کرد و افزود: این موفقیت حاصل زحمات دانش‌آموزان، معلمان و خانواده‌های آنهاست و قدردان زحمات آنها هستیم.

گفتنی است در این مراسم از ۲ رتبه تک رقمی و ۱۵ رتبه دو رقمی توسط استاندار لرستان تجلیل شد.

* خبرنگار: زهرا احمدی سبزواری

ثبت شده در سایت گفتار ما طی شماره 253 توسط admin و در روز پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ ساعت 15:26:57
© Copyright 2023 http://goftarema.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 241
13 / 7 / 1402 - 13:52

استاندار لرستان گفت:؛

مصوبات شورای فرهنگ عمومی لازم‌الاجراست

استاندار لرستان گفت: مصوبات شورای فرهنگ عمومی لازم‌الاجراست و اجرای مصوبات شورای فرهنگ عمومی از طریق معاونت سیاسی، استانداری لرستان و با تلاش همه اعضا در دستور کار قرار بگیرد؛

به گزارش گفتار ما، فرهاد زیویار روز پنج‌شنبه در یکصد و بیست و دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به اینکه مناسبت‌های مختلفی در سطح ملی و استانی برگزار می‌شود، افزود: باید از ظرفیت مناسبت‌های ملی و مذهبی برای بصیرت‌افزایی و امیدآفرینی استفاده کنیم.

زیویار نهادینه ‌کردن برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در کنار هم را سدی محکم در برابر هجمه دشمنان دانست و بر ترویج این برنامه‌ها در جامعه تأکید کرد.

وی گفت: ارائه ایده‌ها و برگزاری برنامه‌های مناسبتی که قابلیت تبدیل شدن به مدل و الگو را سطح کشور دارند، می‌توانند پشتوانه مالی نیز برای استان به همراه داشته باشند.

* خبرنگار: زهرا احمدی سبزواری

ثبت شده در سایت گفتار ما طی شماره 241 توسط admin و در روز پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ ساعت 13:52:00
© Copyright 2023 http://goftarema.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 288
28 / 6 / 1402 - 19:31

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت:؛

۳۰۰ هکتار از اراضی مربوط لوبیای لرستان با فناوری مکانیزه کشت می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: به دنبال این هستیم که با شناسایی فناوری که در حوزه کاشت لوبیا انجام شده است، هم در راستای افزایش تولید هم صرفه جویی در مصرف آب اقداماتی انجام دهیم.؛

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما، سید عماد شاهرخی در حاشیه برگزاری جشنواره منطقه‌ای لوبیا در ازنا در گفت‌وگو با رسانه‌ها، هدف از برگزاری جشنواره را معرفی ظرفیت استان و شهرستان به کشور عنوان کرد و افزود: امیدواریم بتوانیم با شناسایی ظرفیت‌ بسته‌بندی، صنایع تبدیلی و تکمیلی بتوانیم جایگاه واقعی خود را در حوزه تولید ادبیات به کشور پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه استان رتبه دوم را در کاشت و برداشت لوبیا در کشور دارد، گفت: به دنبال این هستیم که با شناسایی فناوری که در حوزه کاشت لوبیا انجام شده است، هم در راستای افزایش تولید هم صرفه جویی در مصرف آب اقداماتی انجام دهیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به اینکه با کاشت‌مکانیزه لوبیا با استفاده از نوار تیپ روی پشته شاهد صرفه جویی ۵۰ درصدی در مصرف آب هستیم، اظهار کرد: در حال حاضر سیصد هکتار از اراضی مربوط لوبیای استان با این فناوری کشت می‌شود، اتفاقی که باعث شده ما از ۱۴ هزار متر مکعب آب مصرفی در کشت لوبیا به ۸ هزار متر مکعب برسیم.

شاهرخی با بیان اینکه ما در حوزه تولید لوبیا بالاتر از میانگین کشوری هستیم، گفت: به دنبال توسعه فناوری در کشت لوبیا هم در استان و هم در کشور هستیم.

* خبرنگار: امیر رضا قاسمی نیایی

ثبت شده در سایت گفتار ما طی شماره 288 توسط admin و در روز سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۲ ساعت 19:31:45
© Copyright 2023 http://goftarema.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 233
12 / 6 / 1402 - 22:12

سرپرست اداره کل امور مالیاتی لرستان:؛

فعال بودن ۶۰ سامانه جامع امور مالیاتی برای جمع‌آوری اطلاعات فعالان مالیاتی لرستان

سرپرست اداره کل امور مالیاتی لرستان با اشاره به رشد 109درصدی وصول درآمدهای مالیاتی در استان گفت: 94 درصد درآمدهای استان ناشی از مالیات است. ؛

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما، حجت‌الله صالحی روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه، با اشاره به میزان وصولی مالیاتی استان، اظهار داشت: وضعیت کشور در سال‌های اخیر تحت تاثیر تورم و رکود اقتصادی با چالش‌هایی مواجه شده و اقتصاد تک محصولی و وابستگی به نفت نیز در سال‌های گذشته آسیب‌های اقتصادی بسیاری به کشور وارد کرد که همین امر سبب شد نتوانیم سیاست‌های اقتصادی را به خوبی در کشور اجرا کنیم.

وی افزود: به‌رغم اینکه ایران از صادرکنندگان نفت است اما در تعیین قیمت آن نقش قاطعی ندارد و کاهش قیمت نفت به اعتقاد کارشناسان هزینه استخراج و استحصال آن را هم پوشش نمی‌دهد.

سرپرست اداره کل امور مالیاتی لرستان با بیان اینکه تحریم‌ها به واسطه نظام سلطه صادرات نفت را تحت تأثیر قرار داده و نتوانسته جایگاه خود را از نظر تأمین درآمدها ایفا کند، بیان کرد: مالیات یکی از مهمترین منابع درآمدی کشورها و از جمله جمهوری اسلامی محسوب می‌شود چرا که از مسائل اقتصادی تأثیرپذیر نیست و به همین دلیل بسیاری از کشورها تلاش دارند درآمد خود را از مالیات کسب کنند.

صالحی با اشاره به نقش مهم مالیات در تبیین بودجه، گفت: رسانه‌ها نقش مهم و محوری در این زمینه دارند و باید از این ظرفیت در پیشبرد اهداف نظام به ویژه در مورد مسائل اقتصادی بهره‌گیری کرد.

وی با بیان اینکه در ۱۰ سال اخیر نامگذاری سال‌ها توسط مقام معظم رهبری براساس مسائل اقتصادی کشور بوده است، تصریح کرد: با توجه به انقلاب ایران در سال ۵۷ و کوتاه شدن دست استکبار از منافع کشور و ترس از صدور انقلاب به کشورهای دیگر، از همان سال‌ها جنگی علیه جمهوری اسلامی شروع شد که علاوه بر جنگ هشت‌ساله و دفاع مقدس، کشور از نظر اقتصادی تحت تحریم‌های شدید نیز قرار گرفت.

سرپرست اداره کل امور مالیاتی لرستان خاطرنشان کرد: تحریم‌های اخیر به اذعان کارشناسان بی‌سابقه‌ترین تحریم‌ها علیه کشور بوده اما با هدایت‌های داهیانه مقام معظم رهبری، دشمنان نتوانسته‌اند به اهداف خود برسند و به همین دلیل سراغ جنگ اقتصادی رفتند که در این بخش نیز با تاکنون موفق نبوده‌اند.

صالحی اظهار داشت: درسال‌های اخیر با اجرای طرح جامع مالیاتی و قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان مالیاتی که اجرا شد بسیاری از خواسته‌های مالیاتی مردم جامه عمل پوشیده شد.

وی با اشاره به فعال بودن ۶۰ سامانه جامع امور مالیاتی برای جمع‌آوری اطلاعات فعالان مالیاتی افزود: بانک اطلاعاتی خوبی در این زمینه تهیه شده که تحقق عدالت مالیاتی را منجر شده است.

سرپرست اداره کل امور مالیاتی لرستان عنوان کرد: این سامانه باعث شفافیت اقتصادی شده و اطلاعات فعالیت‌های مودیان مالیاتی بر روی پرونده الکترونیکی آن‌ها ثبت می‌کند و مالیاتی که وصول می‌شود کاملا حساب شده است.

وی با اشاره به تبصره ماده ۱۰۰ که استقبال خوبی از آن شده است، بیان کرد: این تبصره بر اساس اطلاعات مودیان بوده و منجر به قطعی شدن مالیات‌ها شده و هزینه‌های جانبی را برای مودیان کاهش می‌دهد و با استفاده از این ظرفیت، وقت‌های اضافه برای مبارزه با فرار مالیاتی و رسیدگی به سایر پرونده‌ها افزایش خواهد یافت که منجر به عدالت اجتماعی و کاهش اختلاف بین مودیان و سامانه جامع امور مالیاتی می‌شود.

صالحی گفت: همچنین جریان گردش کالا چه از لحاظ کالاهای وارداتی و چه تولیدی، به دقت بررسی و ثبت اطلاعات آن‌ها منجر به جلوگیری از قاچاق و احتکار کالا می‌شود.

سرپرست اداره کل امور مالیاتی لرستان سال گذشته ۱۶ هزار و ۹۹۰ میلیارد ریال جمع کل وصولی‌های استان لرستان بود که نسبت به سهمیه پیش بینی شده، ۱۰۹.۷ درصد تحقق یافت و در مقایسه با سال ۱۴۰۰ تقریبا ۴۹ درصد رشد داشته است.

وی تصریح کرد: همچنین در پنج ماهه اول امسال، کل وصولی استان ۷ هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال بوده که با ۸۰ درصد تحقق، رشد ۳۰ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته داشته است.

سرپرست اداره کل امور مالیاتی لرستان خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی استان و میزان نقش درآمدهای مالیاتی، سهم لرستان نسبت به سهمیه کشور ۲۸ صدم درصد از کل درآمدهای مالیاتی کشور در پنج ماهه امسال بوده است.

وی اظهار داشت: کل درآمدهای مصوب استان که سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تعیین می‌کند، ۲۳ هزار و ۶۷۸ میلیارد ریال بوده که سهم مالیات از این مبلغ ۲۲ هزار و ۳۲۵ میلیارد ریال معادل ۹۴.۰۳ درصد از کل درآمد استان از مالیات بوده است.

صالحی افزود: سال گذشته کل درآمد مصوب استان ۱۷ هزار و ۱۷۷ میلیارد ریال بوده که امسال سهم درآمد استان از محل مالیات ۴۴.۰۱ افزایش یافته است.

وی با اشاره به نقش مالیات در تامین درآمدهای استان، تصریح کرد: درآمدهای استان نیز در پنج ماهه نخست امسال، ۴.۰۲ درصد افزایش یافته است.

سرپرست اداره کل امور مالیاتی لرستان درباره وصول عوارض ارزش افزوده عنوان کرد: عوارض ارزش افزوده عوارضی است که به حساب خزانه واریز می‌شود که به صورت تجمیعی سهم استان مشخص و براساس شاخص جمعیت بین شهرداری‌ها و دهیاری‌ها توزیع می‌شود.

وی بیان کرد: سال گذشته از محل پرداخت عوارض ارزش افزوده، مبلغ ۲ هزار ۵۰۵ میلیارد و ۶۶۹ میلیون و ۸۴۰ هزار و ۴۸۶ ریال برای عمران و آبادانی شهری به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان واریز شد.

*خبرنگار: غلامرضا محمودی

ثبت شده در سایت گفتار ما طی شماره 233 توسط admin و در روز یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۴۰۲ ساعت 22:12:08
© Copyright 2023 http://goftarema.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 219
12 / 6 / 1402 - 14:36

نویسنده و روزنامه نگار لرستانی گفت:؛

بروز یک وضعیت بحرانی در شهرستان های پلدختر و معمولان

انتظار می رود مسئولین لرستان و خصوصا مسئولین شهرستان های پلدختر و معمولان با رایزنی های لازم این بحران اجتماعی را با تدبیر و بصورت فوری مدیریت کرده تا مردم که معیشت آنان در خطر هست کمتر در معرض تبعات این آسیب های اجتماعی قرار گیرند.؛

الهه احمدی سبزواری نویسنده و روزنامه نگار لرستانی طی یادداشتی که در اختیار پایگاه خبری گفتار ما قرار داده است، نوشت: برای چندمین بار هست که بر اساس رسالت کاری مان مجبور شده مطالبی در حمایت از مطالبه به حق مردم سیل زده شهرستان های پلدختر و معمولان بنویسیم، تا حداقل شاید یک بار هم که شده مسئولی احساس مسئولیت کرده و ایجاد بحران و تهدیدی را که اخیرا پیرو دستور اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان پلدختر مبنی بر انسداد حساب های بانکی سیل زدگان پلدختر و معمولان گریبان این مردم محروم و مظلوم را گرفته است برطرف کند، چیزی که در مناطق سیل زده خوزستان و گلستان و… با تدبیر و پیگیری های مسئولین آن استان ها رفع شده است و این یعنی یا قدرت لابی گری آن مسئولین شان بیشتر هست یا کم کاری مسئولین ما را می رساند.

در این خصوص نگارنده پیگیری هایی را از طرف مردم در سطح مسئولین استان لرستان انجام داده که گزارش آن طی روزهای آتی جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع مردم خواهد رسید.
اکثر مردم پلدختر و معمولان درگیر این بحران شده اند بطوریکه برخی که تسهیلات دریافت کرده اند که مستقیم حساب های بانکی آنان بر اساس نامه اداره کل ثبت اسناد و املاک شهرستان پلدختر به بانک ها و موسسات مالی مسدود شده و برخی نیز که بصورت زنجیره ای ضمانت کرده و برخی نیز که حقوق بگیر دولت بوده و بخاطر قرابت خانوادگی و عشیره ای ضمانت تسهیلات سیل زدگان را کرده، درگیر این بحران شده اند که پیامد آن مشکلات اجتماعی چون اختلافات خانوادگی، ارجاع پرونده به دادگاه و وکلا و…. گردیده است.

انتظار می رود مسئولین لرستان و خصوصا مسئولین شهرستان های پلدختر و معمولان با رایزنی های لازم این بحران اجتماعی را با تدبیر و بصورت فوری مدیریت کرده تا مردم که معیشت آنان در خطر هست کمتر در معرض تبعات این آسیب های اجتماعی قرار گیرند.

ثبت شده در سایت گفتار ما طی شماره 219 توسط admin و در روز یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۴۰۲ ساعت 14:36:22
© Copyright 2023 http://goftarema.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 136
7 / 6 / 1402 - 20:49

بام شهر خرم‌آباد

بام خرم‌آباد، پروژه‌ای گردشگری و تحقیقاتی در شرق این شهر بوده که با حدود ۸۰۰ هکتار وسعت در بالای کوه مدبه واقع شده‌ است.؛
ثبت شده در سایت گفتار ما طی شماره 136 توسط admin و در روز سه شنبه ۷ شهریور ۱۴۰۲ ساعت 20:49:16
© Copyright 2023 http://goftarema.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 132
7 / 6 / 1402 - 20:44

آبشار بیشه

آبشار بیشه در ۶۵ کیلومتری خرم‌آباد و روستایی به همین اسم قرار دارد. این آبشار یکی از شگفت انگیزترین جاذبه‌های طبیعی ایران است که از میان جنگل‌های بلوط و کوه‌های سر به فلک کشیده زاگرس به بیرون رانده شده و تجربه‌ای ناب و دلچسب را برای کسانی که اهل طبیعت گردی هستند به ارمغان می‌آورد.؛
ثبت شده در سایت گفتار ما طی شماره 132 توسط admin و در روز سه شنبه ۷ شهریور ۱۴۰۲ ساعت 20:44:05
© Copyright 2023 http://goftarema.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 127
7 / 6 / 1402 - 20:40

مهراب‌کوه

ثبت شده در سایت گفتار ما طی شماره 127 توسط admin و در روز سه شنبه ۷ شهریور ۱۴۰۲ ساعت 20:40:47
© Copyright 2023 http://goftarema.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 76
6 / 6 / 1402 - 14:06

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت:؛

نوار ساحلی از پارک شاپوری تا فرودگاه خرم‌آباد ایجاد خواهد شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: نوار ساحلی از پارک شاپوری تا فرودگاه خرم‌آباد ایجاد خواهد شد.؛

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما، احمدرضا دالوند ظهر امروز در بازدید از عملیات اجرایی زیرسازی و آسفالت مسیر نوار ساحلی پارک شاپوری تا فرودگاه خرم‌آباد با بیان اینکه بحث ترافیک یکی از مشکلات شهری و دغدغه مردم است، اظهار کرد: این جاده از کنار پارک شاپوری به طول ۱۰ کیلومتر با عرض ۲۰متر طراحی شده است.

وی به تفاهم‌نامه شهرداری خرم‌آباد با سازمان همیاری شهرداری‌های لرستان اشاره کرد و افزود: تقریبا یک کیلومتر این مسیر آسفالت شده و یک کیلومتر دیگر آن در حال اجرا است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان تصریح کرد: بخشی از این مسیر خارج از حوزه شهری‌ است که انتظار می‌رود راه و شهرسازی در اجرای مابقی جاده همکاری لازم را داشته باشد.

وی بیان کرد: این مسیر حالت رینگی ایجاد می‌کند که نقش شایانی در کاهش ترافیک ایجاد خواهد کرد.

ثبت شده در سایت گفتار ما طی شماره 76 توسط admin و در روز دوشنبه ۶ شهریور ۱۴۰۲ ساعت 14:06:31
© Copyright 2023 http://goftarema.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 70
6 / 6 / 1402 - 11:59

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه و جایگاه امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت:؛

متاسفانه برای تامین بخش قابل توجهی از نهاده‌های دامی وابسته هستیم

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه و جایگاه امور دام وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه ۷۰ درصد هزینه دامداری‌ها مربوط به خوراک دام است، عنوان کرد: متاسفانه برای تامین بخش قابل توجهی از نهاده‌های دامی وابسته هستیم.؛

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما، سید احمد رضا سیدعلیان امروز ظهر در حاشیه افتتاح دو واحد گاوداری در شهرک دام چگنی در گفت‌وگو با رسانه‌ها با اشاره به اینکه سالانه ۲ میلیون‌تن شیر و ۹۰۰ هزار تن گوشت قرمز در کشور تولید می‌شود، عنوان کرد: سالانه دو میلیون و ۵۰۰ هزار تن گوشت مرغ و یک میلیون و دویست هزار تن تخم مرغ در کشور تولید می‌شود.

وی بیان کرد: نوسانات قیمت در صنعت دام و طیور که ۷۵ درصد آن ناشی از تحریم‌ها است، گاهی قابل تحمل نیست.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه و جایگاه امور دام وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه ۷۰ درصد هزینه دامداری‌ها مربوط به خوراک دام است، عنوان کرد: متاسفانه برای تامین بخش قابل توجهی از نهاده‌های دامی وابسته هستیم، ۳۲ میلیون تن نیاز علوفه‌ای و بین ۱۸ تا ۲۱ میلیون تن دانه یا نهاده دامی نیاز کشور است.

سید علیان گفت: با توجه به شرایط کشور و بحران آب باید به سمت کشت گیاهان کم آب بر و کشت پاییزه حرکت کنیم. وی تأکید کرد: کشاورزان و تولید کنندگان با توجه به سطح آب چاه‌ها به سمت کشت پاییزه بروند، انتظار داریم تریتیه‌کاله، ذرت خوشه‌ای، سورگوم دانه‌ای و علوفه‌ای، چغندر علوفه‌ای، ماشک و نخود علوفه‌ای توسط کشاورزان کشت شود، تا وابستگی‌کشور در حوزه تامین نهاده‌ها به حداقل برسد.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه و جایگاه امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: ذرت علوفه‌ای باید جای خود را به تدریج به گیاهان کم آب بر بدهد، در طرح الگوی کشت روی این موضوع کار می‌کنیم، همچنین باید کنجاله‌های غیر از کنجاله سویا در رژیم دام و طیور گنجانده شود.

سید علیان با بیان اینکه وابستگی ما در حوزه تامین نهاده دامی ۸۵ درصد است، تاکید کرد: در یک برنامه پنج ساله با کشت گیاهان کم آب بر می‌توانیم وابستگی به واردات نهاده‌های دامی را به زیر ۴۰ درصد برسانیم.

وی تأکید کرد: امنیت غذایی ما بر پایه آب و خاک است نه مرغ و تخم مرغ، بنابراین باید بهترین بهره‌وری از آب و خاک صورت بگیرد.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه و جایگاه امور دام وزارت جهادکشاورزی با اشاره به اینکه ۶۴۰ شهرک دام در کشور داریم که با همه ظرفیت فعال نیستند، گفت: تامین نهاده‌ها و مباحث پیچیده اقتصادی باعث شده که شهرک‌های دام با همه ظرفیت فعال نباشند.

ثبت شده در سایت گفتار ما طی شماره 70 توسط admin و در روز دوشنبه ۶ شهریور ۱۴۰۲ ساعت 11:59:40
© Copyright 2023 http://goftarema.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر