کد خبر : 150
تاریخ انتشار : پنجشنبه 4 اسفند 1401 - 14:24

معاون توسعه ومدیریت منابع سازمان جهاد کشاورزی لرستان؛

راه اندازی ۵۷ خانه محیط زیست در سطح مراکز جهاد کشاورزی لرستان

راه اندازی ۵۷ خانه محیط زیست در سطح مراکز جهاد کشاورزی لرستان
معاون توسعه ومدیریت منابع سازمان جهاد کشاورزی لرستان از راه اندازی ۵۷ خانه محیط زیست در سطح مراکز این سازمان در استان خبر داد.؛

به گزارش گفتار ما ، سید رضا نجفی زاده در دوره آموزشی مبانی محیط زیست وبررسی نامه اجرایی خانه های محیط زیست”ویژه رابطین خانه های محیط زیست سازمان جهادکشاورزی لرستان، اظهار کرد: مراکز جهاد کشاورزی نیازمند تجهیزات مادی ومعنوی است و تاکنون باکمک های اداره کل محیط زیست لرستان و با حمایت همه جانبه رییس سازمان جهادکشاورزی لرستان ۵۷ خانه محیط زیست در سطح مراکز این سازمان راه اندازی شده است.

وی افزود: یکی از سیاست‌های محیط زیست و دولت کنونی مردمی سازی است و بر همین اساس باید محیط زیست به وسیله مردم مدیریت شود.

نجفی زاده با بیان اینکه نهاد مردمی خاستگاهی اجتماعی دارند و ازدل جامعه شکل می گیرند، گفت: نهادها،انجمن ها وسایر گروه های حامی محیط زیست خاستگاه اجتماعی و مدنی دارند ودر جهت حفاظت از محیط زیست عمل می کنند وما نیز باید ازاین مشارکت مردمی حمایت کنیم.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی محیط زیست نیازمند کمک های همه جانبه مردمی ودستگاهای اداری است تادرجهت سلامت محیط زیست عمل کنیم و از تخریب این ظرفیت بزرگ خدادادی ومادی جلوگیری شود.

نجفی زاده گفت: اداره کل محیط زیست بستر مهمی جهت حمایت از محیط زیست استان است و باتلاش های موثر این دستگاه وحمایت همه جانبه رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان تعداد ۵۷ خانه محیط زیست در سطح مراکز جهاد کشاورزی تشکیل شده است که این نوید بخش فصل نو در ارتباط با مقوله محیط زیست است.

وی افزود: با توجه به محدودیت‌ها وموانع پیش‌رو مرکز خدمات جهاد کشاورزی استان اداره کل محیط زیست نسبت به تامین برخی ملزومات و پشتیبانی‌های مادی و معنوی از این مراکز اقدامات لازم را به عمل آورد.

این مقام مسئول تصریح کرد:اداره کل محیط زیست می‌تواند درهرمرکز خدمات کشاورزی یک اتاق محیط زیست برای کارشناسان را فراهم کندو سایر امکانات وتجهیزات مادی ،معنوی و استمرار آموزش های کارشناسان مرکز که از ضروریات روند این کار می باشد رافراهم آورد تا نیروهای جهادی درمراکز خدمات که خط مقدم چنین فرآیندی هستند با انگیزه بیشتری موثرتر باشند.

  • * خبرنگار: امیر رضا قاسمی نیایی
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.