شماره : 486
2 / 12 / 1402 - 13:45

وزیر کشور در خرم آباد عنوان کرد:؛

سلامت انتخابات در حیطه عوامل اجرایی، داوطلبان و رای دهندگان نظارت کامل می شود

وزیر کشور بر لزوم تامین امنیت و سلامت در انتخابات تاکید کرد و گفت: اجازه دخالت در انتخابات به هیچ‌کس داده نمی‌شود؛

به گزارش گفتار ما به نقل از روشنا، احمد وحیدی در همایش عوامل اجرایی انتخابات انتخابات استان لرستان، عنوان کرد: باید با تلاش جمعی تمامی هیات ها این امر بزرگ الهی را به بهترین نحو به سرمنزل مقصود رسانده و موجبات اعتماد هر چه بیش تر مردم را فراهم کنیم.

وی در مورد اهمیت موضوع نظارت در برگزاری انتخابات اظهار کرد: فرآیندهای اجرایی انتخابات طبق قانون از قبل و در روز انتخابات به دقت اجرا و نظارت شوند.

وزیر کشور تصریح کرد: می بایست چک لیستی از این فرآیندهای اجرایی آماده و در اختیار استاندار، فرمانداران و سایر عوامل اجرایی قرار گرفته تا روز انتخابات به دفعات مرور و مورد رزمایش قرار گیرد.

وحیدی گفت: کنترل دقیق تمامی فرآیندها به گونه ای که همه چیز از جمله تجهیزات و نیروی انسانی با تمامی جزئیات و با چشم دیده شود،در برنامه ی نظارت بر اجرای انتخابات کوچکترین مسائل باید با دقت بررسی شوند.

وی تاکید کرد: تعداد افراد پیش بینی شده برای بخش های مختلف شعبه ها باید بیش تر از حد مورد نظر باشد که در زمان لازم افراد جایگزین شوند.

وزیر کشور با اشاره به استفاده از ظرفیت ها و امکانات دستگاه های اجرایی مختلف عنوان کرد: برای مناطق صعب العبور از وسایل ترابری دستگاه ها متناسب با موقعیت جغرافیایی استفاده شود.

وحیدی همچنین به قوانین جدید انتخابات در این دوره اشاره کرد و گفت: اولی شفافیت مالی نامزدها در چارچوب مالی که تعیین شده است.

وی افزود: مبلغی که هر نامزد به تناسب جمعیت حوزه ی انتخابیه می تواند هزینه کند مشخص شده است.

وزیر کشور تصریح کرد: در راستای عدالت در تبلیغات بسترهای دیگری از جمله شبکه های صداوسیما، فضای مجازی با نصف قیمت، تلوبیون و سایر امکانات دستگاه های اجرایی از جمله بیلبورد و برخی سالن ها به طور مساوی برای تمامی نامزدها فراهم شده است.

وحیدی ابراز کرد: مسئله ی بعد که باید به دقت مورد توجه قرار گیرد آموزش به ویژه برای نمایندگان فرمانداران در شعب اخذ رای است.

وی ادامه داد: نمایندگان فرمانداران می بایست اطلاعات لازم را داشته باشند که در مواقع لازم تصمیم گیری کنند.

وزیر کشور با تاکید بر این که رای گیری در تمامی شعب به هیچ عنوان نباید منقطع شود‌، گفت: حتی اگر دستگاه احراز هویت با مشکل مواجه شود باید به صورت دستی رای گیری انجام شود.

وحیدی اظهار کرد: رای گیری باید از نقطه ای که شروع می شود به صورت ممتد تا پایان ادامه داشته باشد.

وی این که هیچ فردی نباید از رای گیری دور شود را تکلیف مهم دیگر عوامل اجرایی در روز انتخابات برشمرد و تاکید کرد: باید آمادگی لازم فراهم شود که حداکثر رای از افرادی که می خواهند رای بدهند، اخذ شده و هیچ محدودیتی نباید وجود داشته باشد.

وزیر کشور با اشاره به اهمیت و ضرورت تامین سلامت و امنیت انتخابات عنوان کرد: به هیچ عنوان به کسی اجازه ی دخالت بی مورد در انتخابات را نخواهیم داد.

وحیدی تصریح کرد: سلامت انتخابات در سه حیطه ی عوامل اجرایی، داوطلبان و رای دهندگان حائز اهمیت بوده و نظارت کامل می شود.

وی گفت: سازوکار امنیت انتخابات نیز با دقت نظر تامین کنندگان امنیت انتخابات فراهم شده است.

وزیر کشور در پایان بزرگترین و بهترین حس برای عوامل اجرایی بعد از انتخابات را جلب نظر و احساس رضایت نایب امام زمان(عج) از این فرآیند دانست.

ثبت شده در سایت گفتار ما طی شماره 486 توسط admin و در روز چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ساعت 13:45:34
© Copyright 2024 https://goftarema.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 484
1 / 12 / 1402 - 21:20

خیبر خرم آباد از مس سونگون طلا ساخت

تیم فوتبال خیبر خرم‌آباد از هفته بیستم لیگ‌ دسته اول در ورزشگاه تختی مقابل مس سونگون با نتیجه ۲ بر صفر به برتری رسید.؛

ه گزارش گفتار ما، تیم فوتبال خیبر خرم‌آباد از هفته بیستم لیگ‌ دسته اول در ورزشگاه تختی مقابل مهمان خود با نتیجه ۲ بر صفر به برتری رسید. زننده گل‌های خیبر در این بازی حسن مرادی فرد و امیرحسین عسکری بودند. خیبر با با احتساب این برد امتیاز ۴۶ شد و همچنان رکورد ۱۰۰ درصد پیروزی در بازی‌های خانگی خود را حفظ کرد.

ثبت شده در سایت گفتار ما طی شماره 484 توسط admin و در روز سه شنبه ۱ اسفند ۱۴۰۲ ساعت 21:20:08
© Copyright 2024 https://goftarema.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 481
27 / 11 / 1402 - 17:15

فرماندار دلفان خبر داد:؛

بازگشایی گردنه «گشور» در محور ارتباطی نورآباد به هرسین

فرماندار دلفان از بازگشایی گردنه «گشور» در محور ارتباطی نورآباد به هرسین که بر اثر بارش سنگین برف مسدود شده بود،خبر داد.؛

به گزارش گفتار ما، اصغر قهرمانی شامگاه جمعه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیش از ۴۰۰ خودرو در این گردنه گرفتار شده بودند که با تلاش و مشارکت فرمانداری‌ها و راهداری های هرسین و دلفان، پلیس راه سلسله و دلفان و نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر دلفان مسیر هم اکنون بازگشایی و نسبت به رها سازی خودروهای گرفتار نیز اقدام شد.

بنا به این گزارش، شهرستان دلفان یکی از مناطق سردسیر استان لرستان است که دارای گردنه‌های برفگیر گاماسیاب، کشور و اشگنی است.

این شهرستان در مسیر ارتباطی استان‌های شمال غرب به جنوب کشور قرار دارد.

انتهای پیام/

ثبت شده در سایت گفتار ما طی شماره 481 توسط admin و در روز جمعه ۲۷ بهمن ۱۴۰۲ ساعت 17:15:46
© Copyright 2024 https://goftarema.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 471
27 / 11 / 1402 - 14:41

قهرمانی مسابقات بین المللی کشتی آزاد جوانان گرامیداشت شهیدان علی پناه به ایران رسید

مسابقات بین المللی کشتی آزاد جوانان گرامیداشت شهیدان علی پناه به میزبانی خرم آباد با قهرمانی بلامنازع ایران به پایان رسید.؛

به گزارش گفتار ما، در پایان این تورنمنت دو روزه عناوین قهرمانی در تمامی اوزان به نمایندگان ایران رسید تا شرکت کنندگان کشورمان با اقتدار تمامی عناوین را به دست آورند.

در رده بندی تیمی پس از ایران تیم های قرقیزستان و ازبکستان به ترتیب در جایگاه های دوم و سوم قرار گرفتند.

مراسم اهدای مدال ها با حضور استاندار لرستان و برخی مسئولین ارشد استانی از جمله معاونین هماهنگی تمور اقتصادی و توسعه مدیریت و منابع استاندار، مدیران کل امور اجتماعی استانداری، فرماندار خرم آباد، مدیر کل ورزش و جوانان لرستان، مدیر کل صمت استان، جانشین فرماندهی انتظامی خرم آباد و رئیس هیات کشتی لرستان برگزار شد.

در این مراسم همچنین لوح تقدیری از طرف استاندار لرستان به رئیس فدراسیون کشتی و به نمایندگی به ابراهیم مهربان دبیر این فدراسیون اهدا شد.

نفرات برتر این رقابت ها با نظر غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد جوانان به اردوی تیم ملی جوانان دعوت خواهند شد.

ثبت شده در سایت گفتار ما طی شماره 471 توسط admin و در روز جمعه ۲۷ بهمن ۱۴۰۲ ساعت 14:41:25
© Copyright 2024 https://goftarema.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 467
26 / 11 / 1402 - 16:08

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور خبر داد:؛

نیازمند برگزاری جشنواره لباس زاگرس‌نشینان با محوریت و مرجعیت لرستان هستیم

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور از برگزاری جشنواره لباس محلی زاگرس‌نشینان با محوریت لرستان خبر داد.؛

به گزارش گفتار ما به نقل از روشنا نیوز؛ سید مجید امامی امروز پنج‌شنبه در حاشیه افتتاح نمایشگاه مد و لباس فجر که در مجتمع شهید آوینی خرم‌آباد برپا شد، با تأکید بر ظرفیت بی‌نظیر لباس محلی زاگرس‌نشینان به‌ویژه لرستان، اظهار کرد: لباس محلی لرستان با معاصرسازی و به‌روزآوری در قالب‌های مختلف اجتماعی و مجلسی ظرفیت بالایی برای تولید ملی و صادرات دارد.

وی با اشاره به اینکه نمایشگاه مد و لباس فجر توان یکی دو سال اخیر استان بوده است،افزود: نمایشگاه نشان‌دهنده این است که ما نیازمند برگزاری جشنواره جدی لباس زاگرس‌نشینان با محوریت و مرجعیت لرستان هستیم.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با تأکید بر حمایت از جشنواره ملی مد و لباس زاگرس، بیان کرد: ویژندها، کسب‌وکارها و مؤسسات طراحی همچنین رویدادهای حمایتی با حمایت از تولیدکنندگان و طراحان لرستان برگزار شود.

امامی، گفت: در راستای حمایت از جشنواره ملی مد و لباس در نمایشگاه‌ های مختلف سکوی رایگان موقت در اختیار طراحان و تولیدکنندگان قرار می‌دهیم.

وی با اشاره به اینکه لرستان ظرفیت حداقل ۱۵ مؤسسه طراحی لباس دارد، بیان کرد: آمادگی این را داریم که به هر کدام از طراحان در بهار آینده وام‌های ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلیون‌تومانی پرداخت کنیم این علاوه بر تسهیلات تبصره ۱۸ و ۱۶ است که از سوی استانداری پرداخت می‌شود.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور، طراحان را بزرگ‌ترین نماینده هنر و فرهنگ استان عنوان کرد و گفت: حمایت از لباس لرستان حمایت از حجاب، آثار حجاب و کارهای عمیقی است که باید احیا شود و این سرمایه‌گذاری برای صنایع فرهنگی است.

انتهای پیام/

ثبت شده در سایت گفتار ما طی شماره 467 توسط admin و در روز پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ ساعت 16:08:54
© Copyright 2024 https://goftarema.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 464
26 / 11 / 1402 - 16:01

رئیس پارک علم و فناوری لرستان؛

عقد تفاهم‌نامه و همکاری‌ های مشترک پارک و دانشگاه بروجرد

رئیس پارک علم و فناوری لرستان با اشاره به اینکه مراکز رشد بستر واقعی را برای کارآفرینان جوان فراهم می‌کنند،گفت:عقد تفاهم‌نامه و همکاری‌ های مشترک پارک و دانشگاه بروجرد، عملکرد مرکز رشد این شهرستان را تقویت می کند.؛

به گزارش گفتار ما به نقل از روشنا نیوز؛ امین طاهری گراوند در جلسه عقد تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه آیت‌الله‌العظمی بروجردی (ره) بر اهمیت نقش مراکز رشد دانشگاهی در توسعه فرهنگ کارآفرینی و ارتقا آن در کشور تأکید شد.

وی با اشاره به اینکه مراکز رشد بستر واقعی را برای کارآفرینان جوان فراهم می‌کنند و به بقا و رشد شرکت‌ها کمک می‌کنند، گفت: آنچه که در توسعه فرهنگ کارآفرینی و ارتقای آن در یک کشور نقش تعیین‌کننده‌ای دارد، آموزش و کارآفرینی در کنار یکدیگر است که این مهم در مراکز رشد دانشگاهی به‌مراتب میسرتر خواهد بود.

رئیس پارک علم و فناوری لرستان،هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه را استفاده بهینه از ظرفیت‌های زیرساختی و علمی موجود در دانشگاه آیت‌الله‌العظمی بروجردی (ره) در راستای بهبود و سرعت بخشی به توسعه فناوری در شهرستان بروجرد برشمرد.

طاهری گراوند ابراز امیدواری کرد که با عقد این تفاهم‌نامه و همکاری‌های مشترک پارک و دانشگاه، عملکرد مرکز رشد شهرستان بروجرد تقویت شود و شاهد رونق هر چه بیشتر تولید و گرایش اعضای هیئت‌علمی و دانشجویان به ثبت شرکت‌های دانش‌بنیان باشیم.

انتهای پیام/

ثبت شده در سایت گفتار ما طی شماره 464 توسط admin و در روز پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ ساعت 16:01:13
© Copyright 2024 https://goftarema.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 478
25 / 11 / 1402 - 23:58

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد جوانان گفت: ؛

مسابقات گرامیداشت جام علی پناه در لرستان محک خوبی برای انتخاب ترکیب تیم ملی است

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد جوانان گفت: مسابقات بین المللی گرامیداشت شهیدان علی پناه محک خوبی برای انتخاب ترکیب تیم ملی است.؛

به گزارش گفتار ما، غلامرضا محمدی بیست و پنجم بهمن ماه در حاشیه ی اولین روز مسابقات بین المللی گرامیداشت شهیدان علی پناه در خرم آباد، عنوان کرد: تیم های حاضر در مسابقات به ویژه قرقیزستان و ازبکستان عملکرد خوبی را نشان دادند و در برخی از وزن ها توانستند محک خوبی برای کشتی گیران کشورمان باشند.

وی با اشاره به شکست یکی از ملی پوش کشورمان در وزن ۵۷ کیلوگرم مسابقات جهانی صربستان مقابل کشتی گیر قرقیزستان، اظهار کرد: این مسابقات در روز اول بالا و پایین های زیادی داشت و به لحاظ فنی، کمی و کیفی در سطح خوبی برگزار شد.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد جوانان اظهار کرد: برگزاری این مسابقات به تیم ملی در آینده ای نزدیک کمک خواهد کرد.

محمدی در خصوص روند انتخاب نفرات تیم ملی کشتی آزاد جوانان ابراز کرد: پروسه ی انتخاب تیم ملی جوانان مانند چرخه ی تیم بزرگسالان بوده و ما فقط به این رقابت ها بسنده نخواهیم کرد.

وی افزود: تورنمنت های بین المللی و اضافه شدن نفرات مصدوم به نفراتی که در این مسابقات خوب ظاهر شوند، مجموعا برای انتخاب تیم اصلی به ما کمک خواهد کرد.

سرمربی تیم ملی به برخی از نفرات مصدوم تیم ملی جوانان مانند ابراهیم خاری، علیرضا معصومی، علی خرمدل و یونس شاکری اشاره کرد و گفت: این نفرات نیز به زودی با رهایی از کمند مصدومیت به تیم ملی اضافه می شوند.

محمدی تصریح کرد: تلاش می کنیم در مجموع با استفاده از این مسابقات و روندی که برای انتخاب تیم ملی جوانان عنوان شد، بتوانیم تیمی مقتدر را روانه مسابقات آسیایی در تیرماه و رقابت های جهانی که در شهریورماه آینده برگزار می شوند، کنیم و از عنوان قهرمانی مان دفاع کنیم.

ثبت شده در سایت گفتار ما طی شماره 478 توسط admin و در روز چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۲ ساعت 23:58:28
© Copyright 2024 https://goftarema.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 474
25 / 11 / 1402 - 23:46

خیز خیبر خرم آباد با ۴۳ امتیاز به رتبه دوم لیگ یک فوتبال ایران

تیم فوتبال خیبر خرم آباد در دیدار سخت مقابل مس شهربابک به پیروزی رسید.؛

به گزارش گفتار ما، در هفته نوزدهم لیگ آزادگان، تیم فوتبال خیبر خرم آباد در یک دیدار سخت در شهر بابک به مصاف مس این شهر رفت و توانست روی ارسال زیبای علیرضا دغاغله و با ضربه سر دیدنی سامان مهرابی‌زاده به گل برسد و ۳ امتیاز مهم این بازی را کسب کرده و با ۴۳ امتیاز در رتبه دوم جدول قرار بگیرد.

ثبت شده در سایت گفتار ما طی شماره 474 توسط admin و در روز چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۲ ساعت 23:46:37
© Copyright 2024 https://goftarema.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 462
23 / 11 / 1402 - 20:17

استاندار لرستان گفت: ؛

تکمیل سد معشوره دستور اکید ریاست جمهوری است

استاندار لرستان گفت: تکمیل سد معشوره دستور اکید ریاست محترم جمهوری است.؛

به گزارش گفتار ما به نقل از روشنا نیوز؛ فرهاد زیویار روز شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان کوهدشت ضمن تبریک ایام الله دهه فجر، پیروزی انقلاب اسلامی را یکی از وقایع مهم در تحولات کشور و تاریخ اسلام بعد از دوران غیبت به شمار آورد و افزود: باید قدر این رویداد بزرگ را بدانیم زیرا مردم ایران آزادانه‌تر از همه ملت‌ها در مورد سرنوشت خود تصمیم می‌گیرند و امروز به عنوان الگویی خاص بر مردم دنیا تاثیرگذار هستند.

استاندار لرستان با اشاره به افتتاح پروژه‌های مختلف در شهرستان کوهدشت گفت: ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار در یک سال گذشته به سرمایه‌گذاری و ایجاد پروژه‌های عمرانی و اقتصادی در شهرستان کوهدشت اختصاص یافته است.

فرهاد زیویار با اشاره به انجام عملیات گازرسانی در شهرستان کوهدشت گفت: ۲۱ میلیارد تومان اعتبار، صرف هزینه گازرسانی به ۱۶ روستا و ۱۵ واحد تولیدی در این شهرستان شده و امروز پوشش گازرسانی از ۹۱ درصد به ۹۸.۴ رسیده است.

استاندار لرستان در ادامه به احداث یک مرکز جوانی جمعیت اشاره کرد و گفت یک مرکز مجهز و بروز برای بخش زایمان در شهرستان کوهدشت در نظر گرفته شده است و با توجه به میانگین ۴ زایمان در روز، ۶ تخت ویژه با اعتبار ۸ میلیارد تومان برای آن در نظر گرفته شده است.

استاندار به انجام پروژه‌های راهداری در این شهرستان اشاره کرد و گفت :حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل پلهای نیمه تمام و روکش آسفالت و احداث جاده آسفالته در نظر گرفته شده است و در یک سال گذشته حدود ۷۰ میلیارد تومان در این خصوص هزینه شده است.

استاندار لرستان با اشاره به بهره‌برداری از یک پروژه سردخانه هزار تنی گفت: این پروژه با هزینه کرد ۴ میلیارد تومان که در اختیار سرمایه‌گذار بخش خصوصی قرار گرفت تبدیل به احسن شد.

فرهاد زیویار به ضرورت گسترش توسعه و بستر رشد در شهرستان کوهدشت اشاره کرد و گفت: علی رغم اینکه بعد از انقلاب کارهای زیادی در سطح کشور انجام شده است اما متاسفانه کوهدشت با سرمایه انسانی فراوان به عنوان یک شهر مهاجر فرست مطرح شده که باید بستر رشد و توسعه را در آن فراهم آورد.

وی افزود: در شهرستان کوهدشت پروژه‌های شاخصی مثل احداث سد معشوره امروز به عنوان نقطه امید مردم مورد توجه قرار گرفته است و با همکاری دولت و مسئولین روند احداث آن پیگیری شده است .

فرهاد زیویار تصریح کرد با احداث این سد که ظرفیت آن یک میلیارد متر مکعب است، حدود ۴۰ هزار هکتار از اراضی منطقه به زیر کشت خواهند رفت

وی افزود: تکمیل سد معشوره دستور اکید ریاست محترم جمهوری است که بر این اساس عملیات ساخت این سد رشد خوبی داشته است.

استاندار در ادامه به تصفیه خانه فاضلاب این شهرستان اشاره کرد و گفت: برای احداث این پروژه ۴۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است و کار باید دنبال شود.

فرهاد زیویار به روند ساخت بیمارستان رازی کوهدشت اشاره کرد و گفت: این پروژه امسال از ۲۳ درصد به ۵۶ درصد رسیده است.

استاندار لرستان همچنین به احداث چهار خطه خرم آباد چگنی کوهدشت اشاره کرد و گفت با احداث این محور مواصلاتی و ساخت پل‌های مسیر و تامین زیرساخت‌ها، شرایط برای سرمایه‌گذاری فراهم خواهد شد.

وی تصریح کرد راههای مواصلاتی در این دوره سفر ریاست محترم جمهور در دستور کار قرار خواهد گرفت زیرا راه، انرژی، آب و بهداشت و درمان جز زیرساخت های توسعه هر استان است و بستر را برای سرمایه‌گذاری فراهم می‌کند.

استاندار لرستان در آخرین بخش از صحبت‌های خود به موضوع انتخابات پرداخت و گفت: انتخابات بحث اصلی و اساسی است که ماحصل نظام مردم سالاری دینی است و جمهوری اسلامی ایران به عنوان پرافتخارترین کشور در ۴۵ سال گذشته حدود ۴۰ انتخابات را پشت سر گذاشته و است و این کارنامه درخشانی است زیرا مردم در سرنوشت خودشان اثرگذار هستند و مسئولین توسط مردم انتخاب می‌شوند.

نماینده عالی دولت در استان لرستان افزود: رویکرد اساسی ما در بحث انتخابات همان چهار مولفه مورد نظر مقام معظم رهبری و ابلاغیه رئیس جمهور محترم است که گفته‌اند؛ دولت هیچ کاندیدای خاصی در عرصه انتخابات ندارد و عموما همه کاندیدا‌ها متعلق به دولت هستند و باید با همکاری بستر را برای حضور و مشارکت حداکثری رقابت، امنیت و سلامت انتخابات فراهم کنیم.

ثبت شده در سایت گفتار ما طی شماره 462 توسط admin و در روز دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ ساعت 20:17:53
© Copyright 2024 https://goftarema.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 453
19 / 11 / 1402 - 23:24

بازرس کل استان لرستان خبر داد:؛

بازرسی لرستان با مدیران متخلف در استان تعارف ندارد

مدیرکل بازرسی لرستان گفت: اولویت اصلی بازرسی پیشگیری از تخلف و سوء جریان است و چنانچه تخلفی احراز شود با فساد و مفسد بدون اغماض و به‌طور قاطع برخورد کرده و در این راستا با کسی تعارف ندارد.؛

به گزارش گفتار ما، سعید رازانی با بیان اینکه پاسخ‌گویی مسوولان و کارگزاران به مردم یکی از مسائل مورد توجه دین اسلام و نظام جمهوری اسلامی است، افزود: سازمان بازرسی کل کشور یکی از سازمان‌های تابعه قوه قضائیه است و جزء سازمان‌هایی است که به موجب اصل ۱۷۴ قانون اساسی تشکیل شده و هدف مهم آن اجرای درست قوانین در دستگاه‌های اجرایی است.

رازانی تصریح کرد: با توجه به گستردگی وظایف بازرسی کل کشور نمی‌توانیم تمام سازمان‌ها و دستگاه‌ها را همزمان بازرسی کنیم و بازرسی‌ها طبق طرح و برنامه‌ریزی و حسب مورد است که طی آن بازرسی طبق برنامه وارد دستگاه‌ها و ارگان‌ها می‌شود.

بازرس کل استان با تأکید بر اینکه اگر در بازرسی اشکالاتی ببینیم برای مدیر دستگاه ارسال می‌شود و در پایان هم گزارش و پیشنهاداتی ارائه می‌شود، گفت: اجرای پیشنهادات بازرسی به دستگاه‌ها الزامی است.

وی گفت: اولویت اصلی بازرسی پیشگیری از تخلف و سوء جریان است و چنانچه تخلفی احراز شود با فساد و مفسد بدون اغماض و به‌طور قاطع برخورد کرده و در این راستا با کسی تعارف ندارد و کارکنان متخلف به هیئت تخلفات اداری، کمیته‌های انضباطی و مراجع قضایی معرفی و کسر از حقوق، توبیخ کتبی، محرومیت از انتصاب در پست های مدیریتی و موارد دیگر در این راستا انجام شده است.

رازانی با اعلام آدرس اینترنتی سامانه شکایات به نشانی www.136.ir گفت: همشهریان به‌منظور ثبت شکایات یا گزارش فساد می‌توانند در تمامی ساعات شبانه‌روز به این سامانه مراجعه و با تلفن گویای ۱۳۶ تماس بگیرند.

پایان پیام/

ثبت شده در سایت گفتار ما طی شماره 453 توسط admin و در روز پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ ساعت 23:24:07
© Copyright 2024 https://goftarema.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 456
17 / 11 / 1402 - 21:13

استاندار لرستان گفت: ؛

ساختار قرارگاه رفع موانع تولید حل مشکلات تولید و رونق اشتغال است

استاندار لرستان گفت: ساختار قرارگاه رفع موانع تولید حل مشکلات تولید و رونق اشتغال است که در نهایت باعث رفع مشکلات مردم می‌شود.؛

به گزارش گفتار ما به نقل از روشنا نیوز، فرهاد زیویار ظهر امروز در همایش رفع موانع تولید شهرستان بروجرد که در کانون بسیج برگزار شد، افزود: ستاد رفع موانع تولید لرستان تاکنون ۱۵۰ واحد تولیدی را احیا و به چرخه تولید بازگردانده است.

وی اظهار داشت: امسال منابع مالی استان لرستان ۵۰ هزار میلیارد تومان بوده و مصارف استان ۶۰ هزار میلیارد تومان، که برای تامین ۱۰ هزار میلیارد تومانی منابع دوندگی های بسیاری انجام شده است.

استاندار لرستان گفت: ساختار قرارگاه رفع موانع تولید حل مشکلات تولید و رونق اشتغال است که در نهایت باعث رفع مشکلات مردم می‌شود.

زیویار افزود: با همدلی و همفکری و کار جهادی و انقلابی در سایه جمهوری اسلامی ایران به موفقیت و پیروزی خواهیم رسید، قدردان زحمات دولت‌های قبلی هستیم ولی در دولت سیزدهم اقدامات بزرگی در لرستان انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه شهرستان بروجرد با سابقه بالا در صنعت در سطح ملی مطرح است اظهار داشت: ۱۳۰ پرونده صنایع مشکل دار لرستان در حال پیگیری است که بعد از رفع موانع به چرخه تولید باز خواهند گشت، برای رفع مشکلات پیچیده صنعتی لرستان تلاش می‌کنیم.

استاندار لرستان گفت: امسال در خودرو سازی بروجرد هفت هزار خودرو تولید شده است این شرکت با مشکلات بسیاری روبرو بود ولی امروز به تولید ملی رسیده است.

زیویار افزود: رفع مشکلات منطقه ویژه اقتصادی بروجرد آغاز به کار گمرک و تامین مالی ۳۲۰ میلیاردی نساجی بروجرد و رفع مشکلات آن و دادن تسهیلات ۴۰۰ میلیاردی به داروسازی اکسیر از اقدامات مهم دولت در شهرستان بروجرد است.

وی اظهار داشت: پرونده کارخانه تعطیل سامان کاشی به هیات حمایت وزارت صمت معرفی شده تا به چرخه تولید برسد.

وی بیان کرد: شرایطی برای امید آفرینی در لرستان با همدلی و همفکری مسئولان ایجاد شده است، مردم باید با خدمات مسئولان به نظام دلگرم شوند، مردم با حضور در صحنه‌های مختلف و خاص انقلاب و در صحنه سیاسی انتخابات دشمنان را مایوس و نامید خواهند کرد.

 

ثبت شده در سایت گفتار ما طی شماره 456 توسط admin و در روز سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ ساعت 21:13:18
© Copyright 2024 https://goftarema.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 458
8 / 11 / 1402 - 22:15

استاندار لرستان گفت: ؛

لرستان میزبان مسابقات کشتی و تورنمنت بین المللی جام شهیدان علی پناهی

استاندار لرستان گفت: لرستان میزبان مسابقات کشتی و تورنمنت بین المللی جام شهیدان علی پناهی به مدت سه روز است. ؛

به گزارش گفتار ما، فرهاد زیویار در حاشیه جلسه شورای ورزش استان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این جلسه بنا شد به اقتضای ظرفیت‌هایی که دستگاه‌های اجرایی دارند بستر مناسبی را برای برگزاری مطلوب این مسابقات فراهم کنند.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری این رویداد فرهنگی، اجتماعی گفت: برگزاری این مسابقات می تواند کمک زیادی در ارتقاء جایگاه و سطح فنی ورزش کشتی در استان داشته باشد و می‌تواند در معرفی ظرفیت‌های مختلف استان از جمله ظرفیت‌های فرهنگی، اجتماعی، گردشگری و… تاثیر شایانی داشته باشد.

استاندار لرستان افزود: با فراهم شدن بستر مناسب حتی موسسات و شرکت‌های خصوصی که تولیداتی در استان دارند می‌توانند به صورت اسپانسر در این مسابقات حضور پیدا کرده و تولیدات خود را معرفی کنند.

زیویار در پایان خاطرنشان کرد: تاریخ برگزاری مسابقات بین‌المللی کشتی در استان لرستان از ۲۶ لغایت ۲۸ بهمن ماه جاری به مدت ۳ روز  خواهد بود و با توجه به ابنکه در آستانه ایام الله دهه فجر  پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و همچنین نزدیکی ایام انتخابات مجلس شورای اسلامی و مقارن با ماه‌های رجب و شعبان می‌باشد می‌تواند یک نشاط اجتماعی را در استان لرستان به وجود بیاورد.

انتهای پیام/

ثبت شده در سایت گفتار ما طی شماره 458 توسط admin و در روز یکشنبه ۸ بهمن ۱۴۰۲ ساعت 22:15:54
© Copyright 2024 https://goftarema.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 437
7 / 11 / 1402 - 10:03

مدیرکل میراث‌فرهنگی لرستان خبر داد:؛

۱۶ مدل غذای سنتی استان لرستان در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد

مدیرکل میراث‌فرهنگی لرستان با بیان اینکه تاکنون ۱۶ مدل خوراک از استان در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده، گفت: ۹ مورد از پرونده‌های غذاهای سنتی ما در حال ثبت است. ؛

به گزارش گفتار ما، عطا حسن پور روز شنبه هفتم بهمن ماه در نخستین جشنواره ملی خوراک، عرضه سوغات و صنایع‌دستی که در محل قلعه فلک‌الافلاک خرم آباد برگزار شد، اظهار داشت: این رویداد مهم و تاریخی به عنوان اولین جشنواره ملی خوراک، عرضه سوغات و صنایع دستی استان با کمک و همکاری شرکت رسا برگزار شده است.

وی افزود: در بحث گردشگری، یکی از خوشمزه‌ترین بخش‌ها، بخش گردشگری غذاست که در این راستا و بر اساس سیاست‌های وزارت میراث فرهنگی، چندین میز تخصصی انتخاب شده که گردشگری خوراک به عنوان یکی از این میزها تعریف شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی لرستان خاطرنشان کرد: در استانی مانند لرستان که تنوع غذایی بالا دارد، میز تخصصی خوراک به این استان اختصاص یافته که با توجه به ظرفیت‌های لرستان در این زمینه، نوعی برند برای ما محسوب می‌شود.

حسن پور ادامه داد: خوشبختانه این میز در استان لرستان، فعالیت‌های خود را به صورت تخصصی انجام داده است.

وی با اشاره به ثبت ۱۶ مدل خوراک استان در آثار ملی کشور، اضافه کرد: ۵ مدل از شیرینی‌ها و نان‌های سنتی استان مانند شیرینی بلوط و شیرینی نخودی ارده‌ای بروجرد که از نظر تکنیک فناوری و عمل آوری منحصربه فرد بوده در فهرست میراث ناملموس کشور، به ثبت رسیده است.

حسن پور گفت: برگزاری این رویدادها سبب می‌شود، جوامع محلی را تقویت کنیم و مردم را به این بخش‌ها دعوت کنیم تا بخشی از جاذبه های خوراکی و گردشگری و تاریخی استان ها را به خوبی معرفی کنیم و به نمایش بگذاریم.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی لرستان اظهار کرد: در این جشنواره چندین استان حضور دارند و با غذاهای متنوع در آن شرکت کرده اند که تا پایان این جشنواره از فرصت ایجاد شده برای معرفی غذاهای محلی این استان ها استفاده کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: تا هفته آینده پرونده ثبت جهانی دره خرم آباد و قلعه باشکوه فلک‌الافلاک به یونسکو ارسال می کنیم.

حسن پور با اشاره به قرابت‌های فرهنگی لرستان و استان همدان که برگزاری این رویداد ملی را بصورت پخش مشترک تلویزیونی انعکاس دادند، اظهار کرد: در بحث دو پایتخت بزرگ ایران یعنی شوش و همدان، لرستان حلقه اتصال و ارتباط دو پایتخت فرهنگی جهان باستان بوده و همیشه برهم کنش‌های تاریخی و فرهنگی، سیاسی از دوران قبل تاریخ وجود داشته و کمرنگ نشده است.

این مسئول ادامه داد: همچنین سنت‌های فرهنگی ما در قالب جشنواره‌ها و این جشنواره خوراک … همیشه پررنگ تر خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی لرستان خاطرنشان کرد: این قرابت فرهنگی، هیچگاه کم نشده و در قالب جشنواره‌های متعدد از حمله جشنواره‌های خوراک و …هر روز پررنگ تر خواهد شد.

انتهای پیام

* خبرنگار: مهسا احمدی

ثبت شده در سایت گفتار ما طی شماره 437 توسط admin و در روز شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۲ ساعت 10:03:40
© Copyright 2024 https://goftarema.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 428
1 / 11 / 1402 - 13:35

مدیرکل پزشکی قانونی استان لرستان خبر داد:؛

۲۳ نفر بر اثر غرق شدگی در لرستان جان باختند

مدیرکل پزشکی قانونی استان لرستان از جان باختن ۲۳ نفر ناشی از غرق شدگی در ۹ ماهه امسال در استان خبر داد.؛

به گزارش گفتار ما، محمدرضا فارسی نژاد صبح امروز در حاشیه جلسه با معاونین پزشکی قانونی لرستان به خبرنگاران گفت: معاینات سرپایی (بالینی) در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶ درصد رشد داشته است.

وی افزود: بیشترین حجم فعالیت‌های این اداره کل یعنی حدود ۸۴ درصد از خدمات، در حوزه معاینات سرپایی انجام می‌شود و حدود ۴۰ نوع خدمت از جمله نزاع و درگیری، تصادفات، همسرآزاری،کودک آزاری، حوادث کار، بیماری‌های شغلی، گواهی رشد، گواهی استعلاجی، تحمل کیفر، تعیین سن، بررسی سلامت، فرزند خواندگی، اهداء جنین، اهداء عضو، از کار افتادگی، استخدامی، حضانت، اختلالات روانی، صلاحیت اداره امور مالی، تعیین مسوولیت کیفری، سقط قانونی و … در این بخش ارائه می‌شود.

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان با بیان اینکه در ۹ ماهه امسال ۳۵ هزار و ۱۰۵ معاینه سرپایی (بالینی) در مراکز پزشکی قانونی استان انجام شده، گفت: از این تعداد ۱۰هزار و ۹۵۸ نفر زن و ۲۴هزار و ۱۴۷ نفر مرد هستند.

وی افزود : بر اساس اطلاعات واحد آمار اداره کل در ۹ ماهه امسال ۲۳ نفر فوتی ناشی از غرق شدگی به مراکز پزشکی قانونی استان ارجاع شده که از این تعداد ۲ نفر زن و ۲۱ نفر مرد بوده اند و نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد یا کاهشی نداشته‌ایم.

* خبرنگار: زهرا احمدی سبزواری

ثبت شده در سایت گفتار ما طی شماره 428 توسط admin و در روز یکشنبه ۱ بهمن ۱۴۰۲ ساعت 13:35:16
© Copyright 2024 https://goftarema.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 431
19 / 10 / 1402 - 10:00

استاندار لرستان خبر داد:؛

کارگروه رفع موانع ثبت جهانی دره خرم آباد تشکیل شد

استاندار لرستان از تشکیل کارگروه رفع موانع ثبت جهانی دره خرم‌آباد خبر داد. ؛

به گزارش گفتار ما، فرهاد زیویار در دیدار با قائم مقام وزیر میراث فرهنگی و گردشگری عنوان کرد: در این کارگروه مدیران دستگاه‌های اجرایی مربوطه و شهردار خرم‌آباد راهکارهای لازم را برای ایجاد مقدمات ثبت جهانی دره خرم‌آباد تدوین و پیگیری خواهند کرد.

وی با ارائه گزارشی از روند ساماندهی عرصه قلعه فلک‌الافلاک تصریح کرد: طی چند ماه گذشته تعدادی از املاک و بناهای ضلع شمالی قلعه تملک و تخریب شدند.

استاندار ادامه داد: در نظر داریم تا قبل از فرا رسیدن عید نوروز سایر بناهای موجود در بخش شمالی عرصه قلعه و ضلع جنوبی پل گپ را نیز تملک و تخریب کنیم.

در این دیدار بر اهمیت ثبت جهانی آثار باستانی و ملی ایران به عنوان یکی از راهکارهای مهم فرهنگی مقابله با ایران هراسی در سطح جهان تأکید شد.

در این دیدار مدیرکل دفتر ثبت و حریم آثار وزارتخانه میراث فرهنگی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان و مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/

* خبرنگار: مهسا احمدی

ثبت شده در سایت گفتار ما طی شماره 431 توسط admin و در روز سه شنبه ۱۹ دی ۱۴۰۲ ساعت 10:00:46
© Copyright 2024 https://goftarema.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر